Planinarske Akcije

Akcije planinarskih organizacija iz Srbije

Sve akcije

  Jednodnevne akcije radnim danima



April

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
14. 4.

Nedelja

Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
1 dan
ZAGAJIČKA BRDA         
Vodič: vesna dimitrijević
1 dan
TRI VRHA TROGLAVA         
Vodič: Branislav Ćitić
1 dan
FELJAŠANA I CRNA REKA         
1 dan
Vodič: Aleksandar Cvetković
1 dan
ZDRAVČA BREZA         
Vodič: Zoran Živanović
1 dan
MEANDRI UVCA         
Vodič: Dejan Tomić
1 dan
Vodič: Snezana Nikolic, Dragan Trninić
1 dan
Vodič: Jovan Đokić
1 dan
Vodič: Bojan Milovanović
1 dan
Vodič: Milan Živković
1 dan
Vodič: Igor Bočković i Jelena Babić
1 dan
Vodič: Radmilo Marić
1 dan
OSTR(O)VICA I MUTANJ         
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
Vodič: Nenad Andrić
1 dan
Vodič: Duško Popović
5 dana
PEŠAČIMO U PRIRODI         
Vodič: Zoran Jovanović
1 dan
KOZOMOR         
Vodič: Milanka Arsić
1 dan
TAORSKA VRELA          
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
PEŠAČKA AKCIJA NA AVALI         
Vodič: Nebojša Stojanović - Dobri 064 081 4114
1 dan
ROŽANJ         
Vodič: Ljubica Selaković-Bandić
1 dan
JASENOVE VODE         
1 dan
17. 4.

Sreda

Vodič: Slobodan Grubor
1 dan
19. 4.

Petak

STARA PLANINA (SRB)         
Vodič: Bobiša Marinović
3 dana
Vodič: Siniša Carević
3 dana
Vodič: Dragan Pavlović
3 dana
Vodič: Slobodan Trmčić
3 dana
MUSALA 2925 MNV         
Vodič: Shahrdad Sharabiani
3 dana
KOZARA         
3 dana
Vodič: Jovan Jarić
3 dana
Vodič: Vukašin Vujačić
3 dana
RAFTING TARA         
Vodič: Duško Popović
3 dana
20. 4.

Subota

MIROČ - VELIKI ŠTRBAC         
Vodič: Žarko Atanasovski
1 dan
Vodič: Miloš Radulović
1 dan
Vodič: Mihajlo Cvetić
1 dan
TURA AVANTURA NA RAJCU         
Vodič: Dragana Midić
1 dan
Vodič: Isidora Radonjić i Zlatan Đorđević
2 dana
Vodič: Snežana Dimitrijević i Tadija Dimitrijević
1 dan
RADAN I PASJAČA         
Vodič: Marko Novaković
2 dana
STAZA 4 IZVORA POVLENA         
Vodič: Janica Mousa i Božo Ničetić
1 dan
Vodič: Tijana Đurić i Milena Vujičić
1 dan
Vodič: Bojqn Stevanović i Radomir Gligorović
1 dan
Vodič: Boško Stanojević
1 dan
VELIKI JASTREBAC         
Vodič: Miodrag Medigović
1 dan
SIŠICA I BOBIJA         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
Vodič: 062 849 99 61 Boris
1 dan
Vodič: Zvonko Molnar
1 dan
Vodič: Miodrag Meseldžija
2 dana
Vodič: Zoran Đukić
1 dan
Vodič: Zoran Kovljenić
1 dan
TIMOČKI MEANDRI         
Vodič: Aleksandar Cvetković i Petar Cvetković
1 dan
SUVA PLANINA GREBENOM         
2 dana
Vodič: Nenad Carević
1 dan
21. 4.

Nedelja

STUDENA PLANINA - 1355 M         
Vodič: Zoran Vujošević - Buca
1 dan
PEŠAČKA AKCIJA NA AVALI         
Vodič: Nebojša Stojanović - Dobri 064 081 4114
1 dan
Vodič: Aleksandar Cvetković
1 dan
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
Vodič: Mirjana Prokić
1 dan
8. USPON NA PASJAČU         
Vodič: Nina Stanković
1 dan
OVČAR - PEŠAČKA TURA         
Vodič: //
1 dan
PODBUKOVI - CRNA REKA         
Vodič: Ivan Skodlar
1 dan
PEŠAČIMO U PRIRODI         
Vodič: Robert Horvat
1 dan
MALI I VELIKI VUKAN         
Vodič: Snezana Nikolic, Dragan Trninić
1 dan
ZAGAJIČKA BRDA         
Vodič: Dušan Janković
1 dan
Vodič: Nenad Andrić
1 dan
TAORSKA VRELA         
Vodič: None
1 dan
Vodič: None
1 dan
Vodič: Dragana Rajblovic
1 dan
BELJANICA         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
1 dan
Vodič: Gojko Simeunović
1 dan
22. 4.

Ponedeljak

24. 4.

Sreda

Vodič: Branislav Svorcan
1 dan
25. 4.

Cetvrtak

Vodič: Lazar Popara
3 dana
26. 4.

Petak

KRKONOŠE I MALA FATRA         
Vodič: Milanka Arsić
11 dana
KVARNER         
Vodič: Goran Savić
8 dana
Vodič: Slaviša Petrović
10 dana
Vodič: Vladislav Matković
7 dana
27. 4.

Subota

MIDŽOR         
Vodič: Duško Popović
2 dana
Vodič: Dragana Rajblović
1 dan
JAVOR I MUČANJ         
Vodič: Vesna Đoković
2 dana
Vodič: Nenad Sudarov
2 dana
VODOPADI STARE PLANINE         
Vodič: Petar Cvetković
1 dan
PELOPONEZ         
Vodič: Veroljub Kovačević
10 dana
KANJON REKE GRADAC         
Vodič: Dušan Janković
1 dan
Vodič: Janica Mousa i Božo Ničetić
2 dana
PELOPONEZ         
Vodič: Milutin Ilić
10 dana
28. 4.

Nedelja

PEŠAČKA AKCIJA NA AVALI         
Vodič: Nebojša Stojanović - Dobri 064 081 4114
1 dan
IZUBRA         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
Vodič: -
1 dan
Vodič: Marko Milošević
1 dan
Vodič: Vukašin Vujačić
1 dan
MUČANJ CELIM GREBENOM         
Vodič: Aleksandar Cvetković
1 dan
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
STUDENA PLANINA         
Vodič: Aleksandar Lazović
1 dan
JORDAN - MOUNT NEBO         
Vodič: Shahrdad Sharabiani
8 dana
Vodič: Zoltan Farago
1 dan
VELIKI KRŠ BORSKI STOL         
Vodič: Zoran Živanović
1 dan
KLISURA NERE - BEUŠNICA         
Vodič: Uglješa Kuželka
1 dan
RTANJ - PEŠAČKA TURA         
1 dan
29. 4.

Ponedeljak

Vodič: Tadija Dimitrijević i Snežana Dimitrijević
7 dana
30. 4.

Utorak

TARA         
Vodič: Stanoje Stojković
6 dana
BJELASICA - VISITOR         
Vodič: Predrag Golubović
6 dana
HORIZONT SEVERNE GRČKE         
Vodič: Branimir Šoškić
1 dan
Vodič: Milan Lončar
7 dana
VODOPADI STARE PLANINE         
Vodič: Nenad Andrić
3 dana
Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
6 dana
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
6 dana

Maj

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
1. 5.

Sreda

Vodič: Dragan Stevanović
3 dana
Vodič: Aleksandar Jovančević i Zoltan Farago
4 dana
SPLAVARENJE DRINOM         
1 dan
IGRA VODENIH PERLI         
Vodič: Branislav Makljenović
5 dana
USKRS U SLOVENIJI         
Vodič: Duško Popović
5 dana
USKRS U SLOVENIJI         
Vodič: Duško Popović
5 dana
MAROKO         
12 dana
VODOPADI IZUBRE NA GOLJI         
Vodič: Dragana Rajblovic
1 dan
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
3 dana
TARA         
Vodič: Dragan Todorović
3 dana
TARA         
Vodič: Nataša Stanković Nedeljković
4 dana
SAMOTRAKI         
5 dana
2. 5.

Cetvrtak

VELIKI VRANJ         
1 dan
Vodič: Radmilo Marić
8 dana
Vodič: Marko Milošević
2 dana
DRENOVCI TAORSKA VRELA         
Vodič: Zoran Živanović
1 dan
9. 5.

Cetvrtak

Vodič: Siniša Carević
1 dan
10. 5.

Petak

GROBNIČKE ALPE (HRV )         
Vodič: Bobiša Marinović
3 dana
Vodič: Dragana Midić
3 dana
Vodič: Ranko Kralj
2 dana
11. 5.

Subota

USPON NA KAJMAKČALAN         
Vodič: Dejan Radojlović i Vladimir Mitrović
2 dana
Vodič: Dragana Rajblović
1 dan
HIKING SA DIVLJIM KONJIMA         
1 dan
AVALA - ZA MLAĐE         
Vodič: Milanka Arsić
1 dan
ČIGOTA         
Vodič: Marko Novaković
1 dan
STOLOVI         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
12. 5.

Nedelja

VIA FERRATA LIPOVAC         
1 dan
STOLOVI NARCISI         
Vodič: Zoran Živanović
1 dan
VRAČANSKI BALKAN         
1 dan
STOLOVI - VRH USOVICA         
Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
1 dan
28. 5.

Nedelja

RTANJ | SITNA STENA         
Vodič: Uglješa Kuželka
1 dan
12. 5.

Nedelja

Vodič: Života Lazarević
1 dan
15. 5.

Sreda

Vodič: Tadija Dimitrijević i Snežana Dimitrijević
19 dana
17. 5.

Petak

Vodič: Bobiša Marinović
3 dana
Vodič: Dragan Đerić
3 dana
SOČA         
Vodič: Slaviša Matović
3 dana
Vodič: Mihajlo Cvetić
3 dana
18. 5.

Subota

TUPUŽNICA         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
KANJON REKE NERE         
Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
1 dan
Vodič: Nenad Andrić
1 dan
BOBIŠA MARINOVIĆ         
Vodič: Miodrag Medigović
1 dan
Vodič: Janica Mousa i Božo Ničetić
1 dan
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
DŽERVINSKI KAMEN         
2 dana
19. 5.

Nedelja

Vodič: Dragana Rajblović
1 dan
KUČAJSKE PLANINE         
Vodič: Branislav Krstić
1 dan
20. 5.

Ponedeljak

AZORSKA OSTRVA         
Vodič: Slaviša Matović
8 dana
22. 5.

Sreda

JEBEL TOUBKAL, MAROKO         
Vodič: Shahrdad Sharabiani
9 dana
24. 5.

Petak

VODOPADI STARE PLANINE         
Vodič: Ivan Skodlar
3 dana
Vodič: Zoran Nikolić
15 dana
UČKA, HRVATSKA         
Vodič: Božo Ničetić i Janica Mousa
3 dana
NENAD ANDRIĆ         
Vodič: Veroljub Kovačević
3 dana
25. 5.

Subota

Vodič: Vladislav Matković
1 dan
Vodič: Srdjan Gavrilović
1 dan
Vodič: Milan Glumac
2 dana
VIA FERRATA MUČANJ         
1 dan
STARA PLANINA - MIDŽOR         
Vodič: Branislav Makljenović
2 dana
DIVČIBARE-RAJAC         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
1 dan
Vodič: Života Lazarević i Božidar Purić
2 dana
26. 5.

Nedelja

RAVNA GORA         
Vodič: Goran Savić
1 dan
30. 5.

Cetvrtak

Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
4 dana
Vodič: Aleksandar Cvetković
4 dana
Vodič: Bojan Milovanović
4 dana
Vodič: Miloš Radulović i Božo Ničetić
4 dana
31. 5.

Petak

Vodič: Miodrag Medigović
3 dana

Jun

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
26. 6.

Sreda

USKRS NA KRFU         
11 dana
1. 6.

Subota

Vodič: Dejan Radojlović i Vladimir Mitrović
2 dana
IZLET IZNENADJENJA         
Vodič: Vladislav Matković
2 dana
Vodič: Jelena Prodanović i Nenad Perović
18 dana
TREKING U TOSKANI         
8 dana
KRALJEVAČKI OZREN         
Vodič: Goran Savić
1 dan
SARDINIJA I KORZIKA         
Vodič: Milanka Arsić
9 dana
TREKING U TOSKANI         
Vodič: Radmilo Marić
8 dana
SITNA STENA KRUPAN KORAK         
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
2. 6.

Nedelja

Vodič: Dragana Rajblović
1 dan
4. 6.

Utorak

Vodič: Milan Lončar
6 dana
5. 6.

Sreda

Vodič: Ranko Kralj
5 dana
6. 6.

Cetvrtak

Vodič: Jelena Prodanović i Nenad Perović
4 dana
7. 6.

Petak

ISLAND         
Vodič: Slaviša Matović
9 dana
Vodič: Marko Milošević
3 dana
Vodič: Mirjana Prokić
13 dana
Vodič: Đerić Dragan
3 dana
UNA I OSJEČNICA         
Vodič: Ivan Skodlar
3 dana
8. 6.

Subota

9. 6.

Nedelja

MUČANJ         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
13. 6.

Cetvrtak

Vodič: Jovan Jarić
4 dana
14. 6.

Petak

Vodič: Isidora Radonjić i Zlatan Đorđević
3 dana
Vodič: Veroljub Kovačević
3 dana
U DŽEPOVIMA TARE         
Vodič: Branislav Makljenović
3 dana
Vodič: Božo Ničetić i Janica Mousa
3 dana
15. 6.

Subota

DIVČIBARE – RAJAC         
Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
1 dan
Vodič: Siniša Carević
4 dana
DIVČIBARE - RAVNA GORA         
Vodič: Mihajlo Cvetić
1 dan
16. 6.

Nedelja

PINDSKE PLANINE I LEFKADA         
Vodič: Slaviša Matović
1 dan
Vodič: Života Lazarević i Božidar Purić
1 dan
Vodič: Slaviša Matović
8 dana
21. 6.

Petak

Vodič: Aleksandar Jovančević i Zoltan Farago
3 dana
Vodič: Snežana Dimitrijević i Tadija Dimitrijević
3 dana
GALIČICA - OHRID         
Vodič: Radomir Gligorović
3 dana
TRESKAVICA         
Vodič: Branislav Makljenović
3 dana
22. 6.

Subota

Vodič: Veroljub Kovačević
16 dana
JERMENIJA I GRUZIJA         
Vodič: Milutin Ilić
9 dana
24. 6.

Ponedeljak

26. 6.

Sreda

IRAN 2024         
Vodič: Jovan Jarić
13 dana
27. 6.

Cetvrtak

ŠKOTSKA I IRSKA         
Vodič: Škotska i Irska
11 dana
28. 6.

Petak

OLIMP         
Vodič: Milanka Arsić
4 dana
Vodič: Zoran Pernjaković
3 dana
Vodič: Rada Jočić i Vesna Drašković
3 dana
29. 6.

Subota

Vodič: Miroslav Dokman i Petar Ratković
2 dana
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
2 dana
30. 6.

Nedelja

Vodič: Marko Milošević
1 dan
STUDENA PLANINA         
Vodič: Branislav Makljenović
1 dan
DAMAVAND (5610MNV)          
Vodič: Shahrdad Sharabiani
12 dana

Jul

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
2. 7.

Utorak

3. 7.

Sreda

HIGHLANDER STARA PLANINA         
5 dana
4. 7.

Cetvrtak

KARPATI-TRANSFAGARAŠAN         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
4 dana
GROSSLOCKNER 3798M         
Vodič: Zoran Pernjaković
11 dana
ALTAJ         
Vodič: Dragan Pavlović
12 dana
Vodič: Ranko Kralj i Branko Dikić
4 dana
5. 7.

Petak

AUSTRIJA - HALŠTAT         
Vodič: Zoran Đukić
4 dana
HIKING ZA TOBLERONU         
4 dana
PROKLETIJE ČAKOR         
Vodič: Zoran Živanović
3 dana
VELIKA SLOVENAČKA TURA         
Vodič: Goran Savić
10 dana
6. 7.

Subota

IRSKA I BRETANJA         
Vodič: Radmilo Marić
24 dana
Vodič: Mihajlo Cvetić
2 dana
7. 7.

Nedelja

GRADAC, LELIĆ, ĆELIJE         
Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
1 dan
10. 7.

Sreda

ARARAT 2024         
Vodič: Đulija Jarić
7 dana
12. 7.

Petak

MUSALA I 7 RILSKIH JEZERA         
Vodič: Gojko Simeunović i Snežana Krnjaja
3 dana
MUSALA I 7 RILSKIH JEZERA         
Vodič: Snezana Nikolic
3 dana
MUSALA I RILSKA JEZERA         
Vodič: Milan Vojnović
3 dana
Vodič: Dušan Janković
3 dana
13. 7.

Subota

14. 7.

Nedelja

DURMITOR         
Vodič: Dušan Tomić i Djajić Ljiljana
12 dana
17. 7.

Sreda

Vodič: Zoran Nikolić i Radovan Vučković
6 dana
19. 7.

Petak

NOĆNI USPON NA RTANJ         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
1 dan
ČVRSNICA VRAN         
Vodič: Zoran Živanović
3 dana
Vodič: Igor Bočković i Jelena Babić
3 dana
21. 7.

Nedelja

Vodič: Petar Ratković i Miroslav Dokman
1 dan
23. 7.

Utorak

ALPSKI IZAZOV         
7 dana
DELTA DUNAVA I MAMAJA         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
7 dana
25. 7.

Cetvrtak

Vodič: Duško Popović i Goran Juroš
5 dana
DAMAVAND         
Vodič: Milanka Arsić
10 dana
27. 7.

Subota

Vodič: Božidar Purić i Života Lazarević
2 dana
RAFTING DRINOM         
Vodič: Mihajlo Cvetić
1 dan

Avgust

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
1. 8.

Cetvrtak

ARARAT         
Vodič: David Kovačević
8 dana
2. 8.

Petak

TAJNA DOLOMITA         
4 dana
TREKING KAPADOKIJA         
Vodič: Branimir Šoškić
10 dana
HAJLA AHMICA         
Vodič: Zoran Živanović
3 dana
3. 8.

Subota

ARARAT         
Vodič: David Kovačević
9 dana
4. 8.

Nedelja

Vodič: Duško Popović
5 dana
VRHOVI PLANINE TALAMBAS         
Vodič: Miroslav Dokman
1 dan
8. 8.

Cetvrtak

Vodič: Duško Popović i Goran Juroš
5 dana
ELBRUS         
9 dana
JULIJSKI ALPI         
Vodič: Goran Savić
4 dana
9. 8.

Petak

VRHOVIMA ZELENGORE         
Vodič: Zoltan Farago
3 dana
15. 8.

Cetvrtak

DOLOMITI         
Vodič: Slobodan Vasković i Uglješa Đorić
4 dana
GRUZIJA I JERMENIJA         
Vodič: Shahrdad Sharabiani
11 dana
Vodič: Mihajlo Cvetić
4 dana
16. 8.

Petak

Vodič: Aleksandar Jovancevic
3 dana
ALPI         
Vodič: Milanka Arsić
7 dana
ALPI         
Vodič: Milanka Arsić
7 dana
17. 8.

Subota

VISOKE TATRE         
9 dana
18. 8.

Nedelja

VISOKE TATRE         
Vodič: Jovan Jarić
8 dana
21. 8.

Sreda

SLOVENIJA - NP TRIGLAV         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
5 dana
DOLOMITI DI BRENTA         
Vodič: Goran Savić
5 dana
22. 8.

Cetvrtak

GRČKA – OLIMP 2918 M          
4 dana
23. 8.

Petak

AUSTRIJA - HALŠTAT         
Vodič: Zoran Đukić
4 dana
KORČULA I PELJEŠAC         
Vodič: Milanka Arsić
10 dana
29. 8.

Cetvrtak

30. 8.

Petak

Vodič: Tadija Dimitrijević i Snežana Dimitrijević
16 dana
GROSSGLOCKNER – 3.798 M         
Vodič: Slaviša Matović
4 dana
31. 8.

Subota

JUŽNA ITALIJA         
Vodič: Mihajlo Cvetić
16 dana

Septembar

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
3. 9.

Utorak

12 dana
4. 9.

Sreda

DOLOMITI         
Vodič: Slaviša Matović
5 dana
6. 9.

Petak

Vodič: David Kovačević
3 dana
7. 9.

Subota

Vodič: Vladimir Mitrović i Darko Žarić
2 dana
8. 9.

Nedelja

Vodič: Siniša Carević
8 dana
9. 9.

Ponedeljak

MADEIRA         
Vodič: Slaviša Matović
8 dana
11. 9.

Sreda

DOLOMITI - TRE CIME         
Vodič: Gojko Simeunović i Snežana Krnjaja
5 dana
13. 9.

Petak

15. 9.

Nedelja

KORZIKA         
Vodič: David Kovačević
11 dana
USPON NA MIDŽOR         
Vodič: Miroslav Dokman i Vladimir Mitrović
1 dan
20. 9.

Petak

LEFKADA SA PLANINARENJEM         
Vodič: Milan Vojnović i Jasmina Vojnović
11 dana
GRČKA /ČAROBNA LEFKADA/         
Vodič: Duško Popović
11 dana
23. 9.

Ponedeljak

VRHOVIMA OLIMPA         
Vodič: Shahrdad Sharabiani
7 dana
24. 9.

Utorak

Vodič: Stanoje Stojković
11 dana
28. 9.

Subota

Vodič: Miroslav Dokman i Petar Ratković
2 dana

Oktobar

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
1. 10.

Utorak

Vodič: Marko Milošević
6 dana
3. 10.

Cetvrtak

PET VRHOVA OLIMPA         
Vodič: David Kovačević
4 dana
5. 10.

Subota

JUŽNA AMERIKA         
Vodič: Slaviša Matović
23 dana
13. 10.

Nedelja

Vodič: Miroslav Dokman i Milorad Ignjatović
1 dan
19. 10.

Subota

NEPAL         
Vodič: Milanka Arsić
19 dana
20. 10.

Nedelja

Vodič: Milena Vujičić
13 dana

Novembar

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
16. 11.

Subota

TENERIFE         
Vodič: Slaviša Matović
9 dana
Vodič: Shahrdad Sharabiani
13 dana
17. 11.

Nedelja

Vodič: Zoran Filipović
19 dana
23. 11.

Subota

Decembar

Datum
Naziv akcije
Vodič
Organizacija
7. 12.

Subota